תביעת פיצויים בעזרת עורך דין נזקי גוף

במידה וחוויתם נזק גופני כלשהו, חשוב שתדעו כי ישנו סיכוי גבוה כי אתם זכאים לפיצויים, הן מידי הגוף הפוגע והן מידי הביטוח הלאומי. עם זאת, על מנת שתוכלו לעשות זאת על הצד הטוב ביותר ובאמת לקבל את מה שמגיע לכם, כדאי שתיעזרו בשירותיו של עורך דין נזקי גוף בחיפה, בתל אביב או בכל מקום אחר בו המשפט שלכם יתנהל. 

מי זכאי לתבוע לפיצויים?

כל אדם אשר חושב שהוא חווה פגיעה משמעותית, בין אם היא ביצעה פגיעה בגוף או בנפש, זכאי לתבוע לפיצויים – אך כיצד אנו מגדירים נזקי גוף שמזכים בפיצויים?

החוק הישראלי מגדיר נזקי כגוף ככל נזק גופני שנגרמו בעקבות אירועים בלתי צפויים כמו תאונות (דרכים, עבודה, בבית הספר וכיוצא בזה), רשלנות של גורמים חיצוניים (כמו חברות תחבורה ציבורית, חברות תעופה וכו) ועוד. מטרתן העיקרית של תביעות מסוג זה היא להוכיח כי הגוף הפוגע אכן פעל בצורה לא הולמת, וכי הפגיעה של התובע נוצרה כתוצאה מכך.

בסוף הדרך, ובמידה ובית המשפט השתכנע מטענת התובע, הוא יכול להיות זכאי לקבלת פיצויים משמעותיים. 

תביעת פיצויים בעזרת עורך דין נזקי גוף

איך לבחור עורך דין שיעזור לי בתביעה?

על מנת שתוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את הייצוג הטוב ביותר, חשוב שתבחרו בעורך דין שמתמחה בתחום הפגיעה שאתם חוויתם. למשל, במידה ונפגעתם בצורה משמעותית בעקבות תאונת דרכים, כדאי שתשכרו את שירותיו של עורך דין תאונות דרכים בחיפה, בירושלים או במקום הרלוונטי עבורכם.

דוגמא נוספת היא אם הפגיעה התרחשה במקום העבודה ונכנסת תחת ההגדרה של תאונת עבודה, יהיה מומלץ עבורכם לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בתאונות עבודה בירושלים, באילת וכדומה. כך גם במקרה של נזקי גוף – תמיד יהיה מומלץ עבורכם להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בדיני נזקי גוף. 

איך עורך דין נזקי גוף יוכל לסייע לי בבית המשפט?

ראשית כל, הניסיון של עורכי דין בתחום העיסוק הזה יכול לבוא לטובתכם. הם יעשו שימוש בניסיון שהם צברו לאורך השנים על מנת לייצג אתכם על הצד הטוב ביותר ולהבטיח שהסיפור שלכם יועבר בצורה הכי אמינה שיש.

בנוסף, עורכי הדין יסייעו לכם לאגד ולארגן את כל המסמכים שיש לכם על מנת שתוכלו להשתמש בהם בבית המשפט. כך, למשל, תמיד חשוב לשמור כל מסמך הקשור לפגיעה הגופנית: מסמך השחרור מבית החולים, קבלות על טיפולים משלימים שנעשו לאחריה כמו פיזיותרפיה או שיקום, לשמור את חוות הדעת של הביטוח הלאומי ועוד.

כל אלו יכולים להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם. 

יתרה מזאת, עורך דין לדיני גוף יוכל להכווין אתכם ולהמליץ לכם כלפי מי להגיש את התביעה. יש מקרים בהם יהיה משתלם יותר לתבוע את הביטוח של הצד השני, בעוד שבמקרים אחרים יש לתבוע את המדינה או את גופיה השונים. 

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן