עורך דין תאונות עבודה בחיפה

שכיר או עצמאי שעובדים במקצוע שלהם יכולים להיתקל בפגיעות שונות במסגרת עבודתם. פגיעה יכולה להיות כזו שתמנע מהם לעבוד במשך תקופה מסויימת או לצמיתות. עורך דין תאונות עבודה מסייע לנפגעי תאונות עבודה לקבל את הפיצוי המלא בגין אובדן הכנסה.

מהי תאונת עבודה?

לפני שנדון במהות תפקידו של עורך דין תאונות עבודה בחיפה חשוב שנבין מה זה נכלל תחת ההגדרה "תאונת עבודה".

תאונת עבודה נובעת מפעולות אותם מבצע העובד במסגרת עבודתו, הפגיעות יכולות להיות חיצוניות או פנימיות. כתוצאה משאיפת עשן, שימוש בכלים מסויימים ואפילו תאונת דרכים תוך כדי נסיעה לעבודה או חזרה ממנה.

מדי חודש מתרחשות בישראל תאונות עבודה רבות חלקן אף גובות את חייהם של העובדים.

דוגמאות לתאונות עבודה

המוסד לביטוח לאומי מגדיר את המונח “תאונת עבודה” כאירוע אשר אירע במקום עבודה עצמו בדרך למקום העבודה או ממנו כאשר במסגרת האירוע נגרם לעובד נזק גופני או נפשי.

אדם שעונה להגדרה זו יכול לממש את זכויותיו ולהגיש תביעת תאונת עבודה. דוגמאות לתאונות עבודה שכיחות: תאונות דרכים, נפילה מגובה במסגרת העבודה, פגיעה משימוש בכלי חד, פגיעה מחומרים רעילים ועוד.

אם נפגעתם במסגרת העבודה תוכלו לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין תאונות עבודה ולהבין מהם זכויותיכם.

עורך דין תאונות עבודה בחיפה

מה צריך לעשות לאחר תאונת עבודה?

התנהלות בפגיעה במקום העבודה שונה מהתנהלות בכל מקרה פגיעה אחר.

ראשית יש לפנות לטיפול רפואי מקצועי. לאחר מכן חשוב לדווח למעסיק על קרות המקרה. בשלב הזה מומלץ להתייעץ על המשך ההתנהלות מול עו"ד תאונות עבודה.

לרוב ההמלצה תהיה תיעוד הטיפולים הרפואיים, הגשת טופס 250 לביטוח הלאומי והחתמת המעסיק. על התיעוד הרפואי לכלול את כל נסיבות המקרה והשלכותיו כולל דברי העדים במידה ויש. 

מה תפקידו של עורך דין תאונות עבודה?

תפקידו של עורך דין תאונות עבודה בחיפה הוא לייצג את הנפגע מול המוסד לביטוח לאומי ומול חברות הביטוח במידה וברשותו ביטוח אבדן כושר עבודה. הבירוקרטיה בהתנהלות מול גופים אלו יכולה להיות רבה ומתישה.

ליווי מקצועי של עורך דין מומחה יקל על  הנפגע ובני משפחתו לממש את זכויותיו במלואם ובקלות רבה יותר. העורך דין מכיר את דרישות הגופים השונים ודרכי ההתנהלות מולם כך שהתהליך הופך למהיר ואפקטיבי הרבה יותר ומגדיל את הסיכוי לפיצוי מלא.

עברתי תאונת עבודה, את מי עליי לתבוע?

עובדים שכירים ועצמאיים משלמים מידי חודש כסף המופרש משכרם למוסד לביטוח לאומי. הכסף הזה נועד לבטח אותם במקרים שונים בחיים בינהם מקרה של אבדן כושר עבודה. כמו כן יש עובדים שרוכשים לעצמם כיסוי בנפרד של ביטוח אבדן כושר עבודה מחברת הביטוח.

הביטוח הפרטי מקנה כיסוי  מורחב יותר מעל הכיסוי הבסיסי של המוסד לביטוח לאומי. כמו כן רבים שיש ברשותם קרן פנסיה נהנים ממסלול ביטוחי הכולל גם כיסוי אבדן כושר עבוד. 

מתי ואיך מקבלים פיצויים במקרה של אבדן כושר עבודה?

לאחר הגשת התביעה למוסד לביטוח לאומי הוא משלם דמי פגיעה עד 91 יום בהתאם לשכרו של העובד. מעבר לכך לכל פוליסה יש את התנאים שלה. ייתכן תשלום חד פעמי או פיצוי חודשי קבוע בגין המקרה. מי שנפגע ולאחר 91 יום נקבע לו נכות מעבודה עקב התאונה שעבר יהיה זכאי לקצבת נכות או מענק חד פעמי בהתאם לחומרת הפגיעה.

קביעת הנכות נעשית לפי הדרגות שנקבעו בין 10% ל- 100%.

גם תושבי חיפה לא ניגשים לתביעת תאונת עבודה ללא עו"ד תאונות עבודה

עו"ד תאונות עבודה בחיפה מסייע בהתנהלות מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי תוך דאגה למיצוי זכויותיו של הנפגע מול כלל הגופים.

עורכת הדין אליזבת לוי היא עורכת דין תאונות דרכים ותאונות עבודה המסייעת במיצוי זכויות לקוחותיה בהצלחה בתביעות תאונות עבודה. הניסיון העשיר בדיני העבודה והידע בתהליכי הבירוקרטיה השונים מסייעים לה בייצוג נפגעי תאונות עבודה ברגישות ומקצועיות.

שאלות ותשובות בנושא תאונות עבודה:

יש לקבל טיפול רפואי מיידי ולדווח למעסיק על התאונה. חשוב גם לתעד היטב את הנזק והנסיבות.

דרגת הנכות קובעת את חומרת הפגיעה ומשפיעה על גובה הפיצוי או קצבת הנכות שהעובד יקבל.

כן, תביעות תאונת עבודה כרוכות בכללים וקריטריונים ספציפיים, ודורשות הוכחה שהתאונה אירעה במהלך ובגין העבודה.

**: עורך דין יכול לסייע בניהול התביעה, ייצוג מול המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח, ובמיצוי זכויות העובד.

תיעוד רפואי מפורט ועדויות הם מפתח להוכחת קשר בין התאונה לנזק שנגרם, ויכולים להגביר את הסיכוי לקבלת פיצוי הולם.

First aid by workmate. Working at warehouse. Male warehouse worker have accident
First aid support accident at work of worker at factory.
First aid support accident at work of worker at garage. Man worker has an accident on the floor in g
Warehouse worker after an accident in a warehouse.
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני בחינם וללא התחייבות
דילוג לתוכן