עורך דין תאונות דרכים בחיפה

מעורבות בתאונת דרכים יכולה לגרור עימה נזקים לרכב אך גם נזקים לגוף ולנפש. אף אחד לא רוצה להיות מעורב בתאונה אך לצערנו תאונות קורות. במקרה של מעורבות בתאונת דרכים בחיפה פניה לסיוע עורך דין תאונות דרכים בחיפה הכרחית כדי למצות את זכויות הנפגע.

תאונות דרכים מצריכות התערבות עורך דין

תאונות דרכים יכולות להיות קלות כדוגמת התנגשות של רכב ברכב ללא נפגעים או נזק משמעותי לרכוש אך גם עלולות לגרום נזקים בגוף. גם במקרה של נזקי גוף בתאונות דרכים ישנם מספר דרגות חומרה. יש נזקים שנראים לעין, כדוגמת פציעות או שברים המחייבים פינוי לבית חולים אך ישנם גם נזקי גוף שלא ניתן לראות ולא תמיד הם מורגשים מייד.

נזקים שיש להם השלכות על תפקודו של הנפגע לטווח הארוך. כדוגמת פגיעה עצבית הגוררת עימה תופעות שונות, כאבים כרוניים בגוף שמתפתחים לאחר התאונה ועוד.

בכל מצב בו הנפגע מעוניין למצות את זכויותיו מול חברות הביטוח בעקבות התאונה עליו לפנות לעורך דין תאונות דרכים סמוך ככל שניתן למועד האירוע.

כיצד עו"ד תאונות דרכים יכול לעזור לכם?

עורך דין תאונות דרכים בחיפה או באזור אחר בארץ מייצג את הנפגע מול חברות הביטוח הפרטיות והביטוח הלאומי. במסגרת הליווי הוא מכוון אותו ומסייע לו להשיג את המסמכים הנדרשים ולמצות את זכויותיו במלואם. בחלק מהמקרים התביעה מוגשת לבית משפט והנפגע מתבקש לעמוד מול וועדות רפואיות שונות להציג מסמכים ותיעודים.

עורך דין תאונות דרכים בחיפה מכיר את דרישות החוק ואת ההתנהלות של הרשויות השונות. בכך הוא מסייע לנפגע להגיע מוכן ומזומן בכל נקודת זמן ולהגדיל את סיכוייו לזכות בפיצוי מלא.

עורך דין תאונות דרכים בחיפה

איך להתנהל במקרה של תאונת דרכים?

במקרה של תאונת דרכים מומלץ בראש ובראשונה לפנות את הזירה כשיש אפשרות ולעמוד במקום בטוח כדי לא להיות חשופים לסכנה נוספת. בשלב הבא יש  להחליף פרטים עם שאר המעורבים בתאונה.

הפרטים הנדרשים הם שם המעורבים וכתובתם, מספר תעודת זהות, מספר פוליסת הביטוח של הרכב, (לוודא שקיימת פוליסה בתוקף) שם חברת הביטוח ומספר הרכב. ניתן לבקש  זיהוי של הנהג מול תצלום רישיון נהיגה. בעידן בו לכולם יש טלפון סלולארי חכם מומלץ לצלם את הזירה ואת המסמכים ולשמור את התמונות.   

במקרה בו יש נפגעים ההתנהלות מעט שונה. ראשית יש לסייע לנפגע ככל שניתן להזמין אמבולנס ולדווח למשטרה. במקרה זה לא מזיזים את הרכבים ממקומם עד לבדיקת חוקר משטרה וגביית עדויות. אם יש עדים מומלץ לרשום את פרטיהם לצורך השלמת הדיווח. במקרה בו נפגעתם פיזית בתאונה בקשו מהמשטרה העתק של הדו"ח על הארוע שיסייע לכם להליך תביעת הפיצויים.

את מי תובעים במקרה של תאונת דרכים?

בתאונת דרכים תובעים את חברת הביטוח כאשר נגרם נזק לרכוש וכאשר הנפגע ספג נזקי גוף הוא זכאי לקבל פיצוי מביטוח החובה שלו עצמו ללא קשר לאשמתו בגרימת התאונה.

כמו כן במקרה של פגיעה גופנית ניתן לתבוע במקביל גם את הביטוח הלאומי. כל תביעה שמוגשת ניתן להגיש באמצעות עורך דין תאונות דרכים בחיפה.

ממה מורכבים רכיבי הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים?

במסגרת חישוב הפיצויים הניתן לנפגע בתאונת דרכים נלקחים בחשבון מספר פרמטרים. בינהם הוצאות כלכליות כדוגמת אבדן ימי עבודה, טיפולים רפואיים, נסיעות לטיפולים רפואיים, רכישת תרופות, סיוע סיעודי, רכישת ציוד רפואי ועוד.

בנוסף לכך נלקחת בחשבון חומרת הפגיעה כפי שקבע רופא מומחה. ככל שלפגיעה השלכות רחבות יותר על התפקוד היומיומי וככל שרכיב ההוצאות גדל כך זה ישפיע יותר על גובה הפיצויים שישולמו לנפגע.

ליווי מקצועי של עו"ד תאונות דרכים

ההתנהלות מול חברות הביטוח והגופים הממשלתיים יכולה להיות בירוקרטית ומייגעת בייחוד עבור מי שחווה פגיעה בתפקוד. לכן מומלץ לקחת ליווי מקצועי של עו"ד תאונות דרכים מומחה שילווה את הנפגע עד לקבלת הפיצויים במלואם.

עורכת הדין אליזבת לוי היא עורכת דין תאונות דרכים בחיפה המתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים ברגישות רבה ומקצועיות עד למתן פיצוי הוגן לכלל לקוחותיה.

שאלות ותשובות בנושא תאונות דרכים

קבלת ייעוץ משפטי מיידי מבטיחה שהזכויות שלך מוגנות מרגע ראשון, ומסייעת לנווט את התהליך המשפטי בצורה יעילה ונכונה.

קיימת תקופת התיישנות להגשת תביעות נזיקין, ולכן חשוב לפנות לעורך דין בהקדם על מנת לשמר את הזכויות שלך.

פיצוי מביטוח ניתן על פי פוליסת הביטוח, בעוד פיצוי משפטי יכול לכלול גם נזקים לא כספיים ופיצויים מעבר להסכמות הביטוחיות

האתגרים כוללים איסוף ראיות, הוכחת קשר סיבתי בין התאונה לנזק, ולעיתים גם התמודדות עם טענות הצד השני או חברות הביטוח.

כן, במקרים מסוימים ניתן לתבוע פיצוי אף אם הנפגע אחראי חלקית לתאונה, אך זה דורש ניתוח משפטי מדוקדק של הנסיבות.

Two Damaged Cars Involved In Road Traffic Accident Showing Smoke After Collision
Close Up Of Two Cars Damaged In Road Traffic Accident
Ambulances for a traffic accident
young woman mowed down by car on road, car accident concept
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני בחינם וללא התחייבות
דילוג לתוכן