עורך דין אובדן כושר עבודה

לעבודתו של עורך דין אובדן כושר עבודה יש מטרה אחת: להעניק ללקוחותיו את מה שמגיע להם בגין פגיעה שעברו, אך מה המושג הזה באמת אומר וכלפי מי הוא תקף? ריכזנו עבורכם את כל המידע שצריך להכיר בנוגע לאובדן כושר עבודה.

מה זה אובדן כושר עבודה?

כשמו כן הוא, אובדן כושר עבודה הוא מצב בו אשר אדם אינו יכול יותר לעבוד בעבודה שבה עבד בעבר בעקבות איזושהי פגיעה או תאונה בלתי צפויה. אובדן כושר עבודה יכול להיגרם בעקבות פגיעה פיזית או נפשית.

דוגמאות לאובדן כושר עבודה

דוגמא קלאסית לאובדן כושר עבודה היא כאשר אדם שעובד בתחום הבנייה עובר תאונת דרכים וסובל מפגיעה מתמשכת ברגליו, כזו שמונעת ממנו לעמוד על הרגליים במשך שעות ארוכות. במידה והוכח שמאז הפגיעה הוא אינו מסוגל לבצע את עבודתו כרגיל – מדובר באובדן כושר עבודה.

חשוב לדעת כי האובדן אינו תקף רק לעבודות פיזיות, וכך גם מי שעובד בעבודה משרדית וחולה במחלה ממושכת או עבר פגיעה משמעותית שמונעת ממנו להתרכז בעבודתו יכול להיעזר בשירותיו של עורך דין לאובדן כושר עבודה.

עורך דין אובדן כושר עבודה

מהן ההשלכות של אובדן כושר עבודה?

אובדן הכנסה

ההשלכה העיקרית של מי שסובל מאובדן כושר עבודה הוא היעדר ההכנסה. ללא היכולת לעבוד במקצוע שלו, אותו עובד יכול למצוא את עצמו בפוזיציה בעייתית מבחינה כלכלית.

קשיים נפשיים

מלבד הקושי הנפשי שאותו עובד עובר מכורח הנסיבות, יכול להתווסף קושי נוסף – הקושי להתמודד עם העובדה שהוא אינו יכול לפרנס את עצמו יותר / כפי שיכל לעשות בעבר. 

תביעת אובדן כושר עבודה

במידה וישנו עובד שחווה פגיעה משמעותית שכזו, הוא יכול להגיש תביעת אובדן כושר עבודה, רצוי בליווי של עורך דין אובדן כושר עבודה. את התביעה ניתן להגיש כנגד הביטוח של אותו עובד וכנגד הביטוח הלאומי, מהם אותו עובד יוכל לקבל קצבה או פיצויים במידה ותתקבל החלטה כי הוא אכן סובל מאובדן זה.

על הביטוח הלאומי לקבוע את דרגת אי הכשירות של אותו עובד, ובהתאם לכך ייקבע גובה הפיצויים המגיעים לו. בנוסף, כדאי לדעת כי ניתן להגיש תביעת אובן כושר עבודה גם כנגד קרן הפנסיה של העובד. 

מתי ואיך מקבלים פיצויים על אובדן כושר עבודה?

חשוב לזכור כי תהליך קבלת פיצויים בגין אובדן כושר עבודה לוקח זמן. מדובר בתהליך שיכול לאורך חודשים ואף שנים רבות, ועבודה צמודה עם עורך דין אובדן כושר עבודה תוכל לזרז את קבלת הפיצויים. את הפיצויים ניתן לקבל ישירות אל חשבון הבנק, ובדומה גם את הקצבה במידה וייקבע כי העובד זכאי לאחת כזו. 

מה התפקיד של עו״ד אובדן כושר עבודה?

מטרתו העיקרית של עורך דין אובדן כושר עבודה הוא לייצג את העובד הנפגע ולהוכיח כי הוא אכן סובל מפגיעה משמעותית שפוגעת ביכולת שלו לעבוד. רק בזכות הייצוג שלו יוכל אותו עובד לקבל פיצויים או קצבה שיאפשרו לו לחשב מסלול חיים חדש ברוגע ובנוחות. 

תביעת אובדן כושר עבודה מגישים רק עם משרד עו״ד מומחה

במידה וגם אתם זקוקים להתחיל תהליך של הגשת תביעה בגין אובדן כושר עבודה, אתם צריכים להיות בטוחים שיש לצידכם את אנשי המקצוע הטובים ביותר למשימה. המשרד שלנו, בהובלת עורך דין אובדן כושר עבודה אליזבת לוי, מתמחים בתחום משפט זה ונשמח ללוות גם אתם עד שתקבלו את הפיצויים המגיעים לכם.

לקביעת פגישת ייעוץ משפטי ללא עלות או התחייבות ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון: 052-5400271

שאלות ותשובות בנושא אובדן כושר עבודה:

פגיעה כזו תהיה חמורה ותפריע לנפגע להמשיך את מקצועו הקודם, בין אם מדובר במקצוע פיזי או נפשי. זה יכול לכלול נזקים כמו פציעות קשות, מחלות כרוניות, או טראומות נפשיות. התיעוד הרפואי חשוב לאימות חומרת הפגיעה.

תהליך הוכחה כולל הצגת תיעוד רפואי, כולל דוחות ואבחונים מקצועיים, עדויות ממעסיקים ועמיתים, ולעיתים גם מבדקים מקצועיים. המטרה היא להראות את השפעת הפגיעה על היכולת לעבוד ולהרוויח.

בהחלט. אובדן כושר עבודה יכול להשפיע גם על אנשים במקצועות שאינם דורשים פעילות פיזית, כמו מקצועות אינטלקטואליים או ניהוליים. למשל, פגיעה נפשית כמו PTSD יכולה להשפיע על היכולת לבצע עבודות שדורשות ריכוז ומחשבה בהירה.

פיצויים יכולים להגיע מהביטוח הלאומי, ביטוח פרטי, או קרן פנסיה.

התהליך יכול להיות ארוך, לעיתים חודשים או שנים, וכרוך בעבודה משפטית מקצועית.

Mature disabled man, lost in his thoughts, at home.
Lost in thoughts.
Job recruitment concept using icon people wood cube block
I Just Can't Focus!
לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני בחינם וללא התחייבות
דילוג לתוכן